A Rába parti városban 2003 óta a távfűtéses lakások harmada a biomassza fűtőműből kapja a meleget minden fűtési szezonban. A kazánban faaprítékot égetnek, amit általában a környékről szereznek be. Az erőmű azonban hatalmas mennyiségű nyersanyagot igényel, ezért a szakemberek szerint jövedelmező lenne még egy nagyobb energiaültetvény létesítése a megyében. A fűtőművet 200 hektárnyi ültetvény látná el megfelelő alapanyaggal, de Vasban csak 40 hektár áll rendelkezésre. A gazdák egyelőre óvatosak, hiszen sem a hozamokról, sem a várható haszonról nincsenek még tapasztalatok.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!