Szakorvosi vita a körmendi és a kőszegi kórház között

Augusztus elsejétől a Vas megyei kórház veszi át a kőszegi járóbeteg-ellátást. A körmendi Batthyány-Strattmann László Kórház ugyanis négy év után áprilisban anyagi okokra hivatkozva visszalépett. Huber László Kőszeg polgármestere azt mondja: a szerződést csak súlyos szerződésszegés esetén lehet felmondani, hat hónapos felmondási idővel, ezért keresetet adnak be a körmendi kórház ellen. Németh Attila, a körmendi kórház főigazgatója szerint, amikor ezt a feladatot átvették, egész más környezetben történt a járóbeteg-finanszírozás. A Markusovszky Kórház olyan megállapodást kötött a kőszegi városi önkormányzattal, amelynek értelmében a normatíván felüli részt 50-50 százalékban osztja meg a két önkormányzat egymás között.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek