A Földművelésügyi Hivatal, valamint az agrárkamara munkatársai a következő napokban felkeresik azokat a gazdákat a megyében, akik kárbejelentést tettek az árvíz miatt. Vas megyében több mint nyolcezer hektáron tette tönkre a termést az árvíz, és több mint 100 bejelentés érkezett. A termőföldek nagy részén kukorica, valamint őszi búza volt. A közelmúltban a gazdálkodók Gőgös Zoltánnal, az agrártárca szakállamtitkárával is beszéltek, aki ígéretet tett arra, hogy egyenként megvizsgálva az eseteket próbálnak segítséget nyújtani. A hivatalok munkatársainak pontosítása a károk mértékéről a jövő héten keddig érkezik be.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!