Magyarok Rohoncon

Egyre több magyar költözik a Vas megyei határ közelében található osztrák Rohoncra. Eddig ötvennégyen vásároltak ingatlant, sokan eladták itthoni házukat, s véglegesen a 3300 lelkes burgenlandi községben telepednek le – számol be a Népszabadság online. A letelepedők egy része régóta Ausztriában dolgozik, egyes családok pedig a gyerekek jobb iskoláztatási lehetősége miatt telepednek át. Ösztönzésként hat, hogy a gazdasági válság Ausztriát kevésbé sújtja, mint hazánkat. Az ingatlanárak csábítóak: esetenként akár féláron vásárolhat itt az ember házat vagy telket, mint Vas vagy Győr-Moson-Sopron megyében.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek