Közel 200 kilogramnyi vörösrezet vittek el ismeretlenek a volt szombathelyi kaszinó előtt álló kötztéri szoborról – tájékoztatott a Vas megye rendőr-főkapitányásg. A rendőrségre még hétfőn érkezett a bejelentés, miszerint megrongálták Gaál Tamás szobrászművész Zuhatag c. alkotását.
A kár pontos megállapítása folyamatban van, az elkövetőket keresik a rendőrök.