Saját munkatársuk évekig fosztogatta a szombathelyi múzeum raktárát. Az ellopott leletekből 197 római kori tárgy megkerült. Jelenleg vizsgálják, hogy eltűnt-e más is a raktárból - mondta el Nagy Zoltán megyei múzeumigazgató a Független Hírügynökségnek. Az igazgató szerint a bűncselekményt nagy valószínűséggel saját dolgozójuk követhette el, aki könnyen bejuthatott a raktárba. A tolvaj találomra dolgozott, hiszen a tárgyak között van nagyon értékes és teljesen értéktelen is. Jelenleg zajlik a leltározás a raktárban. A múzeumigazgató elmondta: belső vizsgálatot indítottak annak kiderítésére is, hogy miként kerülhetett egy dolgozójuk olyan helyzetbe, hogy régészeti leleteket lopjon ki a raktárból.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!