Vas megyében több mint nyolcezer hektáron tette tönkre a termést az árvíz, ami közvetlenül a betakarítás előtt jött. Eddig 110 kárbejelentés érkezett 5,7 milliárd forint értékben a megyei mezőgazdasági szakigazgatási hivatalba. A hivatal az elmúlt időszakban vizsgálta a nagytermelők kárbejelentéseit. Lukács Zoltán állattenyésztési főfelügyelő elmondta, hogy legnagyobb bajban azok a gazdaságok és őstermelők vannak, akik tejet is termelnek. A gazdálkodók a kialakult helyzetet nem tudják önállóan megoldani, ezért kormányzati segítséget kértek.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!