Éhségsztrájk az égető ellen

Az osztrák környezetvédők is éhség sztrájkolnak a szemétégető ellen. A hétfőn kezdődött tiltakozáson a PRONAS mellett az osztrák BIGAS aktivistái is részt vesznek abban a két hetes éhségsztrájkban, amit a rábakeresztúri szemétégető megépítése ellen szerveztek. Johann Raunikar, a BIGAS elnöke szerint az osztrák közvéleményt eddig egyoldalúan tájékoztatták a tervezett beruházásról, annak csak a gazdasági előnyeit hangsúlyozták, de esetleges hátrányairól nem szóltak. Soós Zoltán, a PRONAS elnöke elmondta, a tiltakozók azok ellen a bankok ellen is fellépnek majd, amelyek az égetőmű beruházását hitelekkel kívánják finanszírozni, ha szükséges ezeknek a bankoknak a magyarországi leányvállalatai ellen bojkottra szólítanak majd fel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek