A közelmúlt árhulláma során egyidejűleg 853 kilométernyi védvonalon volt árvízi készültség a Nyugat - Dunántúlon. Szentgotthárdnál, a Rába belterületi duzzasztóműve is jelentősen megsérült, itt a szakemberek megkezdték a helyreállítási munkákat. A Nyugat- Dunántúli Vízügyi Igazgatóság a duzzasztó megerősítésére és felújítására az osztrák vízügyi szervekkel közös pályázik. A beruházásra a következő évben kerülne sor, ugyanis a szerkezet még egy jelentősebb áradást már nem bírna el. A vízügyi igazgatóság számításai szerint az árvízi károk helyreállítására most 80 millió forintot fordítanak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!