Új ifjúsági turisztikai központ nyílik Vasban

Ötvenhat általános iskolás és középiskolás korú gyerek pihenhet egyszerre abban az ifjúsági turisztikai centrumban, amely szeptember közepén nyitja meg a kapuit a Vas megyei Kemeneskápolnán - tájékoztatta a létesítményt üzemeltető társaság képviselője az MTI-t.

Az Ausztria-Magyarország Interreg III/A. elnevezésű európai uniós program részeként valósult meg a beruházás, egy olyan cég partnerségével, amely a szomszédos Ausztriában szintén ifjúsági szálláshelyeket működtet - mondta Makkos István, a Kemenesaljai Kistelepülésekért Kht. ügyvezető igazgatója.

Hozzáfűzte, hogy a 103 millió forintos pályázati támogatásból és 27 millió forint önerőből felépített ifjúsági tábor négy épületből áll: kettőben szálláshelyeket alakítottak ki 56 férőhellyel, a harmadikban a konyha és az étterem kapott helyet, a negyedikben pedig egy előadótermet és műhelyfoglalkozások megtartására alkalmas klubszobákat alakítottak ki. A tervek szerint Ausztriából is rendszeresen fogadnak majd itt vendégeket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek