Újabb elbocsátások a szombathelyi kórházban

Áprilisban változott meg a kórházak finanszírozási rendszere, aminek következtében 150 millió forinttal kap kevesebb pénzt a Markusovszky, mint tavaly ilyenkor. A kórház vezetősége a napokban úgy döntött: annak ellenére, hogy alkalmazott hiány van az intézményben, kénytelenek 50-100 munkatárstól megválni – olvasható az intézmény honlapján. Az orvosok és az ágy melletti ápolók létszámából nem tudnak már csökkenteni, ezért elsősorban a járóbeteg-ellátásból küldenek el asszisztenseket, továbbá a műszaki és technikai, illetve a takarítói létszámot mérséklik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek