Ifjúsági turisztikai centrum épült a Vas megyei Kemeneskápolnán

Az Ausztria-Magyarország Interreg európai uniós program részeként valósult meg a beruházás. Ötvenhat általános iskolás és középiskolás korú gyerek pihenhet egyszerre az ifjúsági turisztikai centrumban, amely a napokban nyitotta meg kapuit. A 103 millió forintos pályázati támogatásból és 27 millió forint önerőből felépített ifjúsági tábor négy épületből áll, amelyből kettőben szálláshelyeket alakítottak ki. Makkos István, az üzemeltető Kemenesaljai Kistelepülésekért Nonprofit Kft ügyvezetője elmondta, hogy az ifjúsági centrumban nyári tematikus táborokat szerveznek majd, de erdei iskolai foglalkozásokat is tartanak itt, valamint a tervek szerint Ausztriából is rendszeresen fogadnak majd vendégeket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek