A négy évvel ezelőttinél egyharmaddal kevesebb, közel 17 ezer önkormányzati képviselőt választunk az októberi helyhatósági választáson; a megyei közgyűlések létszáma is a felére csökken. Egy nyáron elfogadott törvény szerint a jegyzőknek "újra kellett rajzolniuk" a tízezernél több lakosú településeken az egyéni választókerületek határait. Szombathelyen 14 választókerületet alakítottak ki. Október 3-án, vasárnap két szavazólapot kapnak a megyei jogú városokban élők, ők a polgármesterre és a képviselő-testület tagjaira voksolhatnak. Három szavazólapot kapnak a tízezer fő alatti illetve feletti települések lakói: a polgármester és a képviselő-testület tagjai mellett a megyei közgyűlés pártjaira is szavazhatnak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!