Az elmúlt hónapokban Vép és Táplánszentkereszt képviselői, a területen lefolytatott vizsgálódás után belegyezésüket adták a két település határába tervezett üzem megépítéséhez – számol be a Vépi Krónika. A befektetők hamarosan kezdeményezik a rendezési terv módosítását, e hónapba pedig elindulhat a környezetvédelmi engedélyeztetés. A beruházás költsége 11 milliárd forint, a befektető szerint Vép azért ideális helyszín az erőmű megépítésére, mert az alapanyag elérhetősége, a logisztikai rendszer kiépítettsége mellett lehetőség van a villamos hálózathoz történő közvetlen csatlakozáshoz. Az erőmű nagyot lendíthet a helyi gazdaságon, az iparűzési adóbevétel mellett a munkahelyteremtő hatása sem elhanyagolható. Az üzem várhatóan 2013 második felében kezdheti meg működését.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!