Vas megyére is veszélyhelyzetet hirdetett ki a kormány

A Vas megyei Szergény településnél próbálták a vízügyi szakemberek elsőként feltartóztatni a Marcal folyón levonuló vörösiszap útját: háromtonnányi gipszet mostak a vízbe. A beavatkozástól azt várták, hogy megköti a káros anyagot, és oldja a töménységét. Veszprém és Győr-Moson-Sopron megyében további figyelőpontokat állítottak fel: a cél az, hogyha a lúgos-marós iszap csütörtökre el is éri Győrt és a Dunát, híguljon az állaga, és ne jelentsen veszélyt a kisalföldi megyeszékhely ivóvízbázisára.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek