Van remény arra, hogy a Rábában nem okoz környezetvédelmi kárt az Ajka melletti iszapömlés, miután a Marcalban sikerült csökkenteni a lúgos hatást - közölte Dobson Tibor kármentesítési szóvivő csütörtök hajnalban az MTI - vel. A gipsszel, savval, műtrágyával történő semlegesítés nyomán a Marcal folyó szennyezettsége jelenleg 10 körüli pH értéket mutat. A katasztrófa sújtotta térségben folyamatosan ellenőrzik a talajvizet és a felszíni vizeket. A folyó felső szakaszán tömeges vad- és halpusztulást okozott a vörösiszap. A folyó mellett élőket arra kérik, hogy tereljék karámokba az állatokat, hogy azok ne érintkezhessen az iszappal fertőzött vízzel, növényekkel.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!