Tegnap Szombathelyen is megemlékeztek a tizenhárom vértanúra

Szombathelyen a tizenhárom vértanúra idén a Premontrei Gimnáziumban, az aradi vértanúk emlékfalánál emlékeztek. A diákok versekkel, gitár és énekszóval elevenítették fel a százhatvanegy évvel ezelőtt történteket.Majd ünnepségen Kaczmarski János címzetes főjegyző méltatta a történelem eme eseményét. Elmondta: ez az ünnep a magyarság megmaradásának jelképévé vált. Ne váljon rutinná október 6-ra emlékezni. A beszédet követően a város és a megye jelenlévő képviselői, pártok, oktatási intézmények, közhivatalok, civil és rendvédelmi szervezetek vezetői helyeztek el koszorúkat a mártírok falánál. A Premontrei Gimnázium után az ünnepség a Zrínyi Ilona Általános Iskola falán elhelyezett Batthyány emléktáblánál folytatódott, ahol a Neumann János Általános Iskola diákjai elevenítették fel a 161 éve történteket versekkel és dalokkal. Majd az ünnepi műsor után a volt miniszterelnök emlékére is koszorúkat helyeztek el. A koszorúk mellé a résztvevők mécseseket raktak, ezzel is tisztelegve a hősi halált halt vértanúk előtt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek