A Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság kiemelt uniós projektje során Kőszeg és Lukácsháza között, a Gyöngyös-patakon egy 145 hektáros árvízi tározó épült. A beruházás mintegy 25 ezer ember lakhelyét tette árvízvédelmi szempontból biztonságossá. A 2,7 milliárd forintos Vas megyei fejlesztést a Nyugat-dunántúli Operatív Program finanszírozta. A kivitelezés 2009. szeptemberében kezdődött és idén október elején fejeződött be. A tározót október 12-én Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter avatja fel. Szakemberek szerint a beruházás megvalósítása lehetőséget ad további fejlesztésekre és kapcsolódik a Szombathely által előnyben részesített Perint revitalizációs programhoz, de tovább növelheti Kőszeg turisztikai vonzerejét is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!