Mérgező gombák

Mérgező gombák – óvatosságra int az ÁNTSZ. Az elmúlt időszakban, régiónkban több súlyos gombamérgezési eset fordult elő. Amint arról mi is beszámoltunk: szeptember végén négy ember szenvedett súlyos gombamérgezést gyilkos galócától a Vas megyei Alsóújlakon, egy 26 éves fiatalember belehalt a mérgezésbe. Az ÁNTSZ Nyugat-dunántúli Regionális Intézete ezért felhívja a lakosság figyelmét arra, hogy csak olyan vadon termett gombát és gombából készült ételt fogyasszanak, amelyet gombavizsgáló szakellenőr megvizsgált. Fontos, hogy gyerekeink figyelmét is felhívjuk arra, hogy óvoda udvaron, kertben talált gombákat ne egyék meg, ezekre az intézmény üzemeltetői is figyeljenek, és gondoskodjanak a termőhely megszüntetéséről.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek