Második alkalommal tartják a vasi megyeszékhelyen a Magyar Népművelők Egyesületének vándorgyűlését. A háromnapos rendezvényre, amelynek az MMIK ad otthont, ezúttal 350-en érkeztek nem csak hazánk, de a szomszédos Burgenland, illetve a Muravidék magyarok lakta településeiről is. Sajó Attila, az egyesület elnöke köszöntőjében elmondta, hogy a művelődési és a közösségi házak a leglátogatottabb kulturális terek, és évente mintegy 80 millióan látogatják ezeket az intézményeket. Ez azt jelenti, hogy nagyobb népszerűségnek örvendenek, mint a színházat vagy a kiállítótermek. A megnyitó után átadták a Magyar Népművelők Egyesülete díjait, elismeréseit. Önkormányzatok a közművelődésért díjban részesült Vas Megye Önkormányzata is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!