Lebontják a vasútállomás melletti gyalogos felüljárót Körmenden holnap a GYSEV vasút korszerűsítési programjának keretében. A lebontott létesítmény helyett a régi helytől nem messze egy új korszerű, biztonságos aluljáró épül a vágányok alatt. Mint ismeretes, a GYSEV 41,3 milliárdos uniós támogatással, mintegy 48 milliárd forint összköltséggel folytatja a Sopron-Szombathely vonal korábban elkezdett rekonstrukciós munkáit, és a Szombathely-Szentgotthárd vonal teljes rekonstrukcióját, melynek során összesen mintegy 110 kilométernyi hosszon javulnak jelentősen a vasúti közlekedés feltételei. A rekonstrukció hétfőtől a vasútfejlesztési munkák, elsősorban a villamos felsővezeték-építés miatt a körmendieket is közvetlenül érinti. A fejlesztés 2011-re tervezett befejeztével a mai 60-80 km/h-ról 120 km/h-ra emelkedik a sebesség a teljes vonalon. A már villamosított és korszerű biztosítóberendezéssel felszerelt Sopron-Szombathely vonalszakaszhoz hasonlóan a Szombathely-Szentgotthárd közötti is alkalmassá válik a villamos vontatásra.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!