Üres épületeket nyitnának a hajléktalanoknak a fővárosban

A Máltai Szeretetszolgálat alelnöke, Vecsei Miklós a közrádióban úgy nyilatkozott, hogy a főváros vezetésével együttműködve a közlekedési csomópontok környékén keresnek ingatlanokat, például üres postaépületeket. Szerinte nem lehet csak úgy kitiltani a hajléktalanokat a közterületekről, azzal párhuzamosan kezelni is kell a problémát. A vidéki városokban van már erre jó példa: Szombathelyen éjszaka is nyitva tartják a közösségi helyeket, hogy a hajléktalanoknak ne kelljen az utcán éjszakázni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek