Újra veszélyeztetik Magyarország folyóit az esőzések, ezért fel kell készülni a védekezésre a Marcalon, hogy a folyókba ismét szivárgó vörösiszap ne szennyezhesse a Dunát - mondták vízügyi szakemberek csütörtökön Kolontáron, ahol a Marcalban előző nap újra 9,5 pH-értéket mértek, és félő, hogy ez a mérőszám még tovább is növekedhet. A két és fél héttel ezelőtt bekövetkezett vegyikatasztrófa miatt teljesen kipusztult az ajkai térségben folyó Torna-patak és a Marcal élővilága, de a szennyeződés eljutott a Duna fő ágába is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!