A csütörtöki alakuló ülésen korábbi elnökét, ifj. Perl Jánost, Táplánszentkereszt polgármesterét választotta elnökévé a Tanács. Elnökhelyettes Puskás Tivadar Szombathely és Kovács Péter, Vép polgármestere lett. Az elnökségben helyet kapott még Desits József Vasasszonyfa, Farkas Imre Nemeskolta, Németh László Rum és Németh Ottó Balogunyom polgármestere.
A Tanács egymillió forintot ajánlott fel a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak megsegítésére, az összeget a Magyar Kármentő Alapnak utalják át.