Huszadik születésnapját ünnepli a Vas megyei Tarisznyások együttes. Az ünnepi alkalmából jubileumi koncertet ad a zenekar november 13-án Szombathelyen az Oladi ÁMK-ban. Az együttes 1990-ben alakult Vasváron. Eleinte főleg gyermekeknek adtak elő versmegzenésítéseket a vasi Hegyhát falvaiban, majd később kibővítették műsorukat minden korosztály számára. Stílusukat „énekelt vers” kategóriába lehet sorolni, de repertoárjukat a magyar népzene, a pol-beat, a jazz, a blues egyes elemei is színesítik. A verseket a magyar költészet szinte kimeríthetetlen kincsestárából veszik. Történtük során közel 150 vers megzenésítése fűződik a nevükhöz.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!