Mammográfiás szűrésre várják a nőket

A Nemzetközi Rákellenes Világnap alkalmából a XV. Szombathelyi Egészséghéten a megelőzés és szűrés fontosságára hívják fel a szakemberek a figyelmet. Kedden a Markusovszky Kórház Radiológiai Osztályán mammográfiás vizsgálatra várják elsősorban azokat a 45-65 éves kor hölgyeket, akik az év során meghívólevelet kaptak, de eddig nem éltek a szűrés lehetőségével. Dr. Kovács Beáta főorvos elmondta: tapasztalataik szerint a vasi hölgyek komolyan veszik a szűrés jelentőségét, a vizsgálatra hívottak többsége megjelenik a kórházban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek