Nem várható tömeges beáramlás Ausztriába

Az osztrák Iparszövetség által közzétett felmérésben megkérdezett szakértők nem számítanak nagyszámú magyar munkavállaló hirtelen megjelenésére 2011. május elseje után. A határ menti megyékből, így Vas megyéből is rendszeresen ingáznak a közeli településekre a magyar munkavállalók a magasabb bérek miatt. A burgenlandi szakemberek szerint viszont, akik készek voltak Ausztriában munkát vállalni, már régen megtették azt. A "bérdömping", vagyis az ausztriai béreket leszorító hatás és a feketemunka kiküszöbölése érdekében viszont fontosnak tartják a szigorúbb ellenőrzéshez szükséges törvényi feltételek megteremtését és a szorosabb együttműködést a munkaügyi ellenőrök, a társadalombiztosítási intézetek és a szakszervezetek között. A felmérés szerint több magyar vállalkozás jelenik majd meg a szolgáltató szektorban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek