Michael Zimmermann osztrák nagykövet tegnap Huszár Gáborral, a település nemrégiben megválasztott független polgármesterével találkozott. A város első embere a Magyar Hírlapnak úgy nyilatkozott: határozottan közölte a nagykövettel, hogy a város és annak vezetése nem kér az erőműből. Huszár Gábor a találkozó előtt telefonon egyeztetett Illés Zoltán környezetügyi államtitkárral, aki felhatalmazta, hogy az elutasítást a magyar kormány nevében is kifejezheti. A lap információi szerint az osztrák közigazgatási bíróság előzetes határozatot hozott a szemétégető ügyében benyújtott fellebbezésekről. E szerint nincs felfüggesztő hatálya a testülethez eljuttatott felülvizsgálati kérelmeknek – azaz a Begas bármelyik pillanatban elkezdhetné az építkezést. A vállalat korábban azt mondta, amíg nem születik döntés, nem indítja el a munkagépeket.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!