Magyarországon elsőként a Bölcsészettudományi Kar Alkalmazott Nyelvészeti Intézeti Tanszék kezdett el nyelvészeti hálózatkutatással foglalkozni. 2009 novemberében a tanszék multidiszciplináris hálózatkutatási konferenciát rendezett. A konferencia több egyetem, kutatóhely munkatársait kapcsolta össze, s megfogalmazódott, hogy a kutatók találkozóit rendszeressé kellene tenni. Ezért Szombathelyen létrejött a hálózatkutatási multidiszciplináris műhely, amely az elképzelések szerint ösztönzi majd a kutatásokat, s a kutatók találkozóit. Idén november 29–30-án lesz az újabb szimpózium. A konferencia a nyelvi, kulturális, társadalmi és a természettudományi jelenségek viszonyát komplex módon, főként modern hálózattudományi szempontok bevonásával kívánja vizsgálni – egyebek mellett társadalom- és természettudományi megközelítésekkel.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!