Az osztrák közigazgatási bíróság döntésére vár a magyar állam, és erre várnak a szentgotthárdi civilek is a Szentgotthárd közelébe, Heiligenkreuzba tervezett szemétégetővel kapcsolatosan. Az időzített bűzbomba ellen további lépésekre is kész Magyarország – közölte a Magyar Nemzettel a környezetvédelmi államtitkárság. A ProNatura St.Gotthard minél későbbi döntést és egy új engedélyezési eljárást szeretne. A hulladékégető ügyében szakértői konzultációk mellett több miniszteri, illetve államtitkári szintű politikai egyeztetésre is sor került. A környezetvédelmi államtitkárság közleménye szerint Magyarország hivatalos álláspontja nem változott: ma is elfogadhatatlannak tartják az égetőmű határ mellé telepítését. Mint azt már a helyi civilekkel együtt minden fórumon hangoztatták, az évente 325 ezer tonna hulladék szállítása és elégetése indokolatlan környezetterhelést okozna a térségben és ellehetetlenítené a régió idegenforgalmát.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!