Gyorsul a közlekedés Vas megyében

December közepétől Szeleste község mentesül az átmenő forgalom alól, ekkor átadják a 86-os számú főút napokban elkészült, községet elkerülő új szakaszát. A fejlesztés nyomán gyorsabbá és biztonságosabbá válik a térség közúti közlekedése. Az óránként 110 kilométeres sebességre tervezett, kétszer két forgalmi sávos útszakaszt közel 4 km-en új nyomvonalon építették meg, a Vátot elkerülő úton pedig a kétszer egy sávot a 88. számú főút csomópontjától kétszer két sávosra egészítették ki melléépítéssel, 1,5 kilométeren. A beruházást az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával a Közlekedés Operatív Program részeként valósították meg. A támogatás összege csaknem bruttó 3,7 milliárd forintot tett ki, ebből 15 százalék volt az operatív programon belüli hazai forrás, 85 százalék pedig az ERFA-ból származott.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek