Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el kedden délután a Rába körmendi szakaszán. Gál Róbert, az igazgatóság műszaki igazgatóhelyettese az MTI érdeklődésére elmondta: az árvízvédelmi zsilipeket már lezárták, emiatt a töltés mögötti területeken a hóolvadás miatt összegyűlt vizet helyenként szivattyúzni kell. A szakemberek nagyobb árvízre nem számítanak, így nem kell majd magasabb árvízvédelmi fokozatot elrendelni. Vas megyében eddig a hóolvadás miatt kisebb vízkárok fordultak elő, Őriszentpéteren a Zala veszélyeztette az alacsonyabban fekvő területeket, az igazgatóság 300 homokzsákot szállított a helyszínre. Petőmihályfán a Sárvíz-patak áradása okoz gondokat, oda ezer homokzsákot szállítottak a vízügyi igazgatóság árvízvédelmi raktárából - fűzte hozzá Gál Róbert.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!