Orbán kritikus levelet kapott külföldről

A magyar médiatörvény tervezetével kapcsolatos aggodalmát fejezte ki két szakmai szövetség Brüsszelben kiadott nyílt levelükben. Az Európai Lapkiadók Egyesülete valamint a Lapok és Lapkiadók Világszövetsége szerint nyugtalanító, hogy büntethetőek lesznek azok az újságírók, akik nem adják ki forrásaikat, vagy a Médiatanács által helytelennek tartott információkat publikálnak. A levél szerint a törvény fenyegetést jelent a sajtószabadságra, valamint az oknyomozó újságírásra. A két szervezet emlékeztet rá, hogy Magyarországnak eddig jó hírneve volt a szabadságot és a sajtószabadságot illetően.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek