Pakisztánban ölték meg a legtöbb újságírót

Az idén világszerte 42 újságírót öltek meg munkája közben – jelentette egy, az újságírók jogait védő nemzetközi szervezet. A legtöbb, 26 újságíró Pakisztánban halt meg, közülük hatan öngyilkos merénylők által elkövetett robbantásokban. Pakisztánban további 20 újságíró sérült meg súlyosan a merényletekben. Az újságírók elleni gyilkosságok 90 százaléka felderítetlen marad, annak ellenére, hogy többségük korábban jelezte, hogy megfenyegették.

Tavaly 72 újságíró vált áldozattá, a legtöbben, 24-en, egy Fülöp-szigeteken történt túszmentő akció közben.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek