Európai parlamenti képviselők bírálják az új médiatörvényt

Az AFP francia hírügynökség szerdai jelentése szerint bírálatokat váltott ki az Európai Parlament képviselői körében az új magyar médiatörvény - adta hírül a Független Hírügynökség. "Magyarországot a sajtószabadság európai szabályai alapján fogjuk vizsgálni. Amennyiben ezeket nem teljesítik, Budapestnek komoly problémái lesznek" - közölte az Európai Parlament szocialista frakciójának német vezetője, Martin Schulz a Frankfurter Rundschaunak adott interjújában. Alexander Alvaro, a liberális párt, az FDP képviselője úgy nyilatkozott: meglehetősen kétes helyzet, hogy az EU soros elnöki tisztére készülő országban a kritikus médiát el akarják némítani. Alvaro közölte: Budapesten a kormány képviselői azt bizonygatják, hogy a törvény megfelel az európai normáknak, ő azonban úgy látja, hogy a törvény ellentmond az EU alapjogi chartájának.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek