A Szombathelyi püspökséget a székesfehérvárival együtt, 1777-ben Mária Terézia alapította. Az egyházmegye első püspöke, Szily János szakítva a hagyományokkal, nem az ókori romokon, hanem teljesen újonnan építtette meg Hefele Menyhért tervei szerint, az európai barokk utolsó nagy és egységes székesegyházát. A két toronyban jelenleg négy harang szolgálja a liturgiát. A keleti toronyban lakik a Szűz Mária tiszteletére 1938-ban, a soproni Seltenhofer öntödében készült 23 mázsás harang, amelyet a városiak csak püspöki harangnak hívnak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!