Január elseje, reggel 6 óra óta tilos felhasználni, vagy továbbra is tárolni a szilveszterről maradt kis és közepes tűzijátékokat. A tárolásnál a türelmi idő január 5-ig, vagyis szerdáig tart: a fel nem használt, lejárt szavatosságú, illetve hibás termékeket eddig az időpontig kell visszavinni a forgalmazónak, aki ezeket köteles térítés nélkül visszavenni. A december 28 és január 1 közötti időszak kivételével magánszemély csak játékos pirotechnikai terméket birtokolhat, tárolhat, illetve használhat fel. Lakásban ezekből is legfeljebb 1 kilogrammnyi tárolható. A december 28. és 31. között vásárolt tűzijátékokat szombaton reggel 6 óráig lehetett engedély nélkül felhasználni, ezt követően a forgalmazónak kell visszavinni, aki január 5-ig térítésmentesen kell, hogy visszavegye. A szabálytalankodókat a rendőrség megbírságolhatja. Engedély nélkül pirotechnikai tevékenységért százezer forintig, az előállításra, tárolásra, szállításra, felhasználásra, birtoklásra vonatkozó előírások megszegéséért ötvenezer forintig terjedő pénzbírság szabható ki - írja a Független Hírügynökség.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!