Évek óta a szükségesnél kevesebb állami normatívából látja el feladatait az ország egyetlen, kollégiummal is rendelkező beszédjavító általános iskolája, amely a kőszegi Nagy László Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény részeként működik. Költségvetését a fenntartó Vas Megyei Önkormányzat évről évre azért pótolja ki saját forrásaiból több tízmillió forinttal, mert tisztában van az iskolában végzett pedagógusi és szakmai munka értékeivel, illetve a tanulók érdekeivel. Nagy Gábor, az intézmény igazgatója az MTI-Pressnek elmondta, hogy komoly szakmai sikereket értek el, az iskola évtizedekig az ország egész területéről fogadhatta a gyerekeket. A szakemberek szerint mai szorult anyagi helyzetükre az országos beiskolázás visszaállítása és az ezzel együtt járó nagyobb állami támogatás jelenthetne megoldást.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!