Uniós támogatás körmendi utak fejlesztésére

Közel 207 millió forint uniós támogatást nyert el a Nyugat-Dunántúli Operatív Program „Belterületi utak fejlesztése” című pályázati kiírásán a Rába parti város, ma írták alá a támogatási szerződést. A több mint 276 millió forint összköltségvetésű beruházásból közlekedésbiztonsági fejlesztésekre és körforgalmi csomópont átépítésre kerül sor. Átépítik a belvárosi Batthyány-Strattmann László és Bajcsy-Zsilinszky utcák által lefedett szakaszt. A forgalmi rendet új körforgalom építésével átalakítják, melyhez majd négy ágon csatlakoznak az utcák. A területen több mint 120 új parkolóhely is lesz. A körforgalom egyik célja, hogy a Szabadság tér átépítése után is biztosítható legyen a helyi autóbuszjáratok akadálytalan közlekedése, megfordulása, így a megállóhelyeket is áthelyezik. Emellett gyalog- és kerékpárutat is építenek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek