Kinevezték a kormányhivatalok főigazgatóit - Vas megyében Ágh Ernőné vezeti az apparátust. A kormányhivatalok szakmai vezetői a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumban hétfőn letették ünnepélyes esküjüket és átvették kinevezési okmányaikat. A főigazgatókat a kormánymegbízottak javaslatára a közigazgatási és igazságügyi miniszter nevezi ki határozatlan időre. Januártól működnek az ország 29 pontján a kormányhivatalok és azokkal együtt az úgynevezett kormányablakok– Szombathelyen a Hunyadi úton -, amelyek feladata a területi közigazgatási ügyek intézésének egyszerűsítése. Egyelőre 29 ügykört lehet itt intézni - például családi pótlékot, gyest igényelhetnek az ügyfelek vagy az egyéni vállalkozások ügyeit intézhetik.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!