Papírpénzzel fűtenek az észtek

Az észt korona bankjegyeit felaprítják, tömörítik és a távhőszolgáltatók kazánjaiban fogják el eltüzelni – közölte az észt nemzeti bank. Észtország január 1-én vezette be az eurót, így nincs szükség a korábbi nemzeti bankjegyekre. A hivatalos adatok szerint eddig a forgalomban lévő bankjegyek 80 százalékát sikerült begyűjteni, miután euróra váltották őket. De ez sem jelent nagy mennyiséget, mivel a balti államban kevés papírpénz használtak, ugyanis nagyon elterjedtek a bankkártyás, mobiltelefonos, átutalásos és egyéb fizetési módok.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek