Ketten kérték a honosítást Szombathelyen

Zökkenőmentesen zajlik a honosítási eljárás – Szombathelyen is igényelték már a magyar állampolgárságot. Január elsejétől lépett életbe az a változtatás, ami egyszerűbbé teszi a magyar állampolgárság kérelmezését, országszerte 5000-en éltek ezzel a lehetőséggel. A legfontosabb változás, hogy rövidebb határidővel folytatják le az eljárást, a kérelmezőnek nem kell állampolgársági vizsgát tenni, valamint magyarországi lakhellyel rendelkezni. Szombathelyen január elseje óta két fő kérte az egyszerűsített honosítási eljárásban a magyar állampolgárságot - tájékoztatott Dr. Szele Györgyi igazgatási osztályvezető. Az elmúlt években egyébként évente 20-50 fő kéri a honosítást Szombathelyen, közülük a legtöbben román, illetve ukrán állampolgárok.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek