Egyre több a cukorbeteg

November 14. a cukorbetegek világnapja, amelyet 1991 óta tartanak meg az inzulin felfedezője, Frederick Grant Banting Nobel-díjas kanadai orvos születésnapján. Ehhez szorosan kapcsolódik a január 11-i gyermek cukorbetegek világnapja, amit a szombathelyi Markusovszky Kórház egykori főorvosa Szabó László kezdeményezésére nyilvánítottak emléknappá. A rendelkezésre álló adatok alapján Vas megyében minden 5. ember szenved valamely cukorbetegség okozta szénhidrát-anyagcsere zavarban. Dr. Hocsi Mária diabetológus elmondta: fontos, hogy időben felismerjük a betegséget, hiszen számos súlyos szövődmény is kialakulhat a szervezetünkben.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek