A Rába magyarországi és ausztriai vízgyűjtő-területein működő, új árvíz-előrejelző rendszert állítottak üzembe október végén, hangzott el a ProRaab projekt keddi, győri záró rendezvényén – tájékoztat az orf.at. Az 1,4 millió eurós pályázati forrásból megvalósított rendszer hat napra előre képes jelezni a várható vízszinteket és az óránként frissülő adatok alapján így minden ponton elemezni tudják a szakemberek, hogy szükség van-e beavatkozásra. A rendszer így lehetővé teszi, hogy egy valóban nagy árvíz esetén időben fel tudják készíteni a lakosságot az evakuálásra, így jóval kevesebb érték, emberélet kerül veszélybe. Robert Schatzl, a projekt ausztriai koordinátora újságíróknak elmondta: mivel az indulás óta a folyón nem vonult le ár, gyakorlati tapasztalatuk nincsen a rendszer működéséről. Megjegyezte: Magyarországon Győrben és Szombathelyen működik ilyent terminál.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!