Országos katasztrófariasztási gyakorlat lesz hétfőn

Országos katasztrófariasztási gyakorlatot tart hétfőn a katasztrófavédelem a médiahatósággal együttműködve; a médiában reggeltől az esti órákig öt közlemény hangzik majd el: a fiktív tartalmú üzeneteket 12 alkalommal teszik közzé a közszolgálati, illetve a csatlakozott kereskedelmi és közösségi médiaszolgáltatók, rádiók és televíziók. A rendszer próbája alatt a lakosságnak sem a közlemények, sem a szirénajelzések hallatán nincs teendője. A gyakorlat 3 részből fog állni – mondta Szabolcsi Zsolt tü. őrnagy.

A médiát érintő közleményeket az országos katasztrófavédelem a megyei szervein keresztül juttatja el többek között a Nyugat Rádiónak is – fűzte hozzá Szabolcsi Zsolt.

A riasztási gyakorlat harmadik része a polgárvédelmi szervezeteket érinti, amikor is tesztelik a katasztrófajelző berendezéseket is – tette hozzá Szabolcsi Zsolt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek