Országos katasztrófariasztási gyakorlatot tart hétfőn a katasztrófavédelem a médiahatósággal együttműködve; a médiában reggeltől az esti órákig öt közlemény hangzik majd el: a fiktív tartalmú üzeneteket 12 alkalommal teszik közzé a közszolgálati, illetve a csatlakozott kereskedelmi és közösségi médiaszolgáltatók, rádiók és televíziók. A rendszer próbája alatt a lakosságnak sem a közlemények, sem a szirénajelzések hallatán nincs teendője. A gyakorlat 3 részből fog állni – mondta Szabolcsi Zsolt tü. őrnagy.
A médiát érintő közleményeket az országos katasztrófavédelem a megyei szervein keresztül juttatja el többek között a Nyugat Rádiónak is – fűzte hozzá Szabolcsi Zsolt.
A riasztási gyakorlat harmadik része a polgárvédelmi szervezeteket érinti, amikor is tesztelik a katasztrófajelző berendezéseket is – tette hozzá Szabolcsi Zsolt.