Megújul Bük belvárosa

Az Új Széchenyi Terv keretében felújítják a büki városközpontot. A fejlesztésekre a Nyugat-dunántúli Regionális Operatív Program keretében, több mint 334 millió forint támogatást nyertek, a munkálatok összköltsége több mint 466 millió forint, amit a támogatás mellett a város önerőből és magántőke bevonásával finanszíroz. A város-rehabilitációs programnak köszönhetően új gazdasági, közösségi és szociális funkciók jelennek meg a meglévők erősítésével. Az ünnepélyes projektnyitót csütörtökön délelőtt tartják Bükön. A fejlesztések eredményeként a büki belváros a település valódi központjává válik, amely nem csak a helyi közösséget erősíti, hanem turisztikai célokat is szolgál – hangsúlyozta Németh Sándor polgármester.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek