Szombathelyi biológia tanár is Életműdíjat kapott

Tizenegyedik alkalommal jutalmazták Rátz Tanár Úr Életműdíjjal azokat a természettudományos tárgyakat oktató pedagógusokat, akik kimagasló szerepet töltenek be tárgyuk népszerűsítésében és a fiatal tehetségek gondozásában. A Magyar Tudományos Akadémia dísztermében kedden adták át a díjakat a nyolc oktatónak, köztük Baranyai József a szombathelyi Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium biológiatanárának. Azok az oktatók terjeszthetők fel a díjra, akik a közoktatás 5-12. évfolyamain legalább 10 éve tanítanak biológiát, matematikát, fizikát vagy kémiát, tanítványaik kiemelkedő eredményeket értek el országos és nemzetközi versenyeken. A személyenként 1,2 millió forinttal járó díjat - oktatói körökben - a tanárok Kossuth-díjaként is emlegetik, hiszen legalább akkora megtiszteltetés és egy egész élet munkájának az elismerése.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek