Közel 400 magyar vállalkozás Ausztriában

Egyéni vállalkozók és társas vállalkozások képviselőinek tartott a héten fórumot Szombathelyen a Nemzeti Külgazdasági Hivatal és a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a munkavállalási formákról illetve a vállalkozási lehetőségekről. A fórumon feltett kérdésekből és válaszokból is kiderült, hogy komolyan tájékozódni kell, mielőtt valaki Ausztriában vállalkozik, ebben azonban segítségére vannak a kamarák és a bécsi követség külgazdasági irodája is. A munkaerő piaci nyitás óta 350-400 magyarországi vállalkozás szerzett iparűzésre jogosultságot Ausztriában és az egyénileg alkalmazottként munkát vállalók száma 8-9 ezer fővel növekedett eddig.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek