A szolgáltatás alkalmi bélyegzést jelent, 1988 óta létezik és valamennyi postahelyen igénybe vehető. Ehhez mindössze annyit kell tennie az ügyfélnek, hogy megvásárolja a "Karácsonyi Posta" jelzőt és felragasztja a képeslapokra, levelekre. A küldeményt ezt követően a posta Nagykarácsonyba továbbítja, ahol Advent ünnepéhez kapcsolódó, hetente változó grafikájú, díszes bélyegzőlenyomattal látják el azokat, a megszokottól eltérően nem fekete, hanem zöld színű bélyegzőfesték használatával. Az utóbbi években 120-150 ezer küldemény futott át a nagykarácsonyi postán, napi sok ezer levél és képeslap formájában.
A november 27. és december 26. között használatos nagykarácsonyi bélyegzők grafikáját – a 2011. évi karácsonyi bélyegsorozatot és személyes bélyegívet is tervező – Domé Eszter grafikusművész készítette. Az első héten az Angyali üdvözlet, a másodikon Mária és a kis Jézus, a harmadikon a Pásztorok hódolása, míg az utolsó héten a Három királyok lesznek láthatók a különleges karácsonyi bélyegzőkön.