Az igazságügyi minisztérium jelenleg is dolgozik a látogatókra vonatkozó új szabályok kidolgozásán - adta hírül az MTI. A változások értelmében engedélyeznék a sugárfertőzést szenvedett vidékre való beutazást. A halálzónába irányuló utazásokat öt hónapja függesztették fel az ügyészség panasza után. A látogatóknak ezentúl a korábbi öt helyett már tíz nappal előre jelezniük kell utazási szándékukat, a hatóságoknak ugyanis több időre van szükségük, hogy átvilágítsák a külföldieket. A turistáknak emellett írásban meg kell erősíteniük, hogy útjukat semmiféle egészségügyi probléma nem veszélyezteti. A Csernobil környékére kalauzoló utak rendkívül népszerűvé váltak a 2012-es közös lengyel-ukrán labdarúgó Európa-bajnokság közeledtével. A betonszarkofág alatt nyugvó atomerőmű közelébe egyébként 2011 év elején engedtek először turistákat a nagy érdeklődésre való tekintettel.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!